Çocuk Hikayeleriİsmail SamurSizden Gelenler

Torunum Berattan İnciler 3 “Torundan Al Akılı”

Torunum Berattan İnciler 3 “Torundan Al Akılı”

Tekrarlayan trafik cezalarım o kadar çoğalmıştıki yetkililer para cezasıyla beni yola getiremeyeceğini anladıklarından ehliyetimi bir süreliğine almışlardı. Bu süre içinde araba kullanmam kesinlikle yasaktı.
Yılbaşını bizde kutluyorduk. Bir ara maytap atmak için evimize çok uzak olmayan bir alana Berat’ın elinden tutmuş gidiyordum.
“Dede sen arabanı sürmüyorsun değil mi?” dedi. “Yok sürmüyorum.” dedim.
“Dede, sakın arabayı sürme! Sonra polisler görür, arabanı elinden alır, seni de hapise atarlar.” dedi. “Biliyorum.” dedim.
“Sen eve nasıl gideceksin?” dedim. “Olsun ben bu gece burada yatarım.” dedei. Yine de ben belki yanılırım da bir hata yaparım, cezalandırılım diye…
“Dede, gece karanlıkta polisler görmez zannedip de, sakın arabayı süreyim falan deme!”
“Nedenmiş?” dedim.
“Ben gördüm polisler gece de çalışıyorlar, nöbet tutuyorlar.” dedi.

İsmail Samur

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu