Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

Bilim Kurgu Hikayesi; “YIL 2500 DÜNYA” 4. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi

Bilim Kurgu Hikayesi; “YIL 2500 DÜNYA” 4. Bölüm

“Başkaan, kızın elimizde” dedi karanlıktaki kişi “Kızını sağ salim görmek istiyorsan, başkanlığı on gün içerisinde bırakacaksın. Aksi takdirde ne olacağını benden daha iyi bilirsin” dedi tehdit edercesine.

Başkan, duyduklarına inanamıyordu. Tek evladı, biricik kızı neidüğü belirsiz kişiler tarafından kaçırılmıştı. O an sanki dünya başına yıkılmış gibi oldu.

“Kızım, kızımın sesini duymadan size inanmam” dedi başkan, inanmamış bir şekilde.

“Öyleyse şu görüntüye bak” dedi karanlıktaki kişi ve hemen ardından kızın ellerinin, ayarlarının ve ağzının bir sandalyeye bağlı bir şekilde çekilmiş olduğu videoyu gösterdi.

“Alçaklar, kızımdan ne istiyorsunuz. Ona bir şey olursa…” sözünü tamamlayacaktı ki karanlıktaki kişi onu susturdu.

“Bana bak başkan, kızın elimde olduğu için senin tehditlerin bana vız gelir. Şimdi, dediklerimi yapmazsan kızını ölmüş bil” dedi karanlıktaki kişi.

“Tamam, yeterki kızıma zarar vermeyin” dedi üzgün ve bitkin bir şekilde “İstediklerinizi yapacağım. Yalnız bana biraz daha mühlet verin. Çünkü başkanlığı bırakmak öyle kolay değil”

“Hah, şöyle yola gel başkan” dedi karanlıktaki kişi “Sana bir ay mühlet. Eğer bu bir ayın sonunda başkanlığı bırakmazsan kızının ölüsünü ayaklarının dibine atarız” dedi ve telefonu sert bir şekilde kapattı.

Başkan, kızının kaçırılmasından sonra “Kızım” dedi, ardından dizlerinin bağı çözüldü ve yere yığıldı.“Esma, kızımızı koruyamadım” dedi ve ağladı. Esma, onun vefat eden çok sevdiği eşiydi ve vefat etmeden evvel “Kadir, kızımıza iyi bak. Onu her türlü tehlikelerden koru. Sıkıntıya düşerse, onu ne pahasına olursa olsun kurtar” demiş ve vefat etmişti.

*******

Ertesi gün….

“Başkanım, ne oldu? Sizi üzgün görüyorum” bunu diyen başkan yardımcısı Cemil’di.

“Cemil, kızımı kaçırdılar, kızımı. Ben dertli olmayayım da kim dertli olsun” dedi başkan.

Cemil, duyduklarına inanamamıştı.

“Başkanım, ne diyorsunuz? Yoksaa…”

“Evet, tam tahmin ettiğin gibi. Kızımı kaçıranlar başkanlığı bırakmamı istiyorlar. Aksi takdirde kızımı öldürmekle tehdit ettiler” dedi başkan.

“Kızınızı ne zaman kaçırdılar. Hem benim niye haberim yok bundan” Cemil, bunu söylerken sitemkarlı bir şekilde söylemişti. Zira başkan bütün işlerini ona danışırdı.

“Dün öğleden sonra oldu. Ha bu arada üzüntüden ne yaptığımı bilemiyordum. O yüzden haber veremedim” dedi başkan özür dilercesine.

“Başkan’ım, peki kızınızı kurtarmak için başkanlığı bırakacak mısınız?” dedi Cemil, merak içerisinde.

“Hayır, tabiî ki bırakmayacağım. Ben, başkanlığı bırakırsam isyan çıkar. Bu bölge de isyan çıktığı takdirde bu her tarafa yayılır. Bu da yeni bir dünya savaşının çıkmasını tetikler. İşte bundan dolayı da başkanlığı bırakmam”

“Eee, öyleyse kızınızın ölmesine göz yumacaksınız” dedi Cemil, bunu derken sesi biraz sert çıkmıştı.

“Hayır, o benim gözümün nuru. Onun tek bir kılına bile zarar gelse dünyayı yakarım” dedi başkan, sinirlenmiş bir şekilde.

“Peki, kızını kurtarmak için ne yapacaksın”

“Elbette ki bir planım var. Eğer o gerçekleşirse kızımı rahatlıkla kurtarabilirim” dedi başkan, odanın ortasında gezinerek.

“Planın ne peki” dedi başkan yardımcısı.

“Planını şimdilik söyleyemem. Söylersem plan, plan olmaktan çıkar” dedi başkan.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 4. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu