Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 1. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 1. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi, Evinin ihtiyaçlarını almak için dışarıya çıktı genç adam. Bu niyetle arabasına binmiş ve yola çıkmıştı. Çarşıya gelince uygun bir yere park ettikten sonra yürüdü. Karşısına büyük AVM ve küçük bir bakkal çıktı. İlk önce hangisine gideceğini bilemedi. Sonra düşündü ki AVM’lere herkes gidiyor ama bakkallara uğrayanlar çok az, önemli olan onları ayakta tutabilmek. Çünkü onlar dar gelirli vatandaşların umudu. Onlar ortadan kalkarsa, dar gelirli vatandaşlar daha da çok zor durumda kalacaklardır. O yüzden bakkala gitmeye karar verdi. Bakkalda yaşlı, nur yüzlü bir adam vardı. Aşk Hikayesi, Aşk Öyküsü, Aşk, Aşk Hikayeleri.

Yaşlı adam, genci görünce ona:

‘Hoş geldin oğlum’ dedi güler yüzle, ‘Buyur ne ihtiyacın varsa söyle yardımcı olayım. Eğer, paran yoksa da deftere yazarım sonra ödersin. Eğer ödeme gücünde yoksa benden helal olsun’

Yaşlı adamın sözleri gencin, gözlerinin dolmasına sebep oldu. Demek ki bakkallar,  düşündüğü gibiydi. Bu yüzden de gözleri dolmuştu.

Genç adam, ihtiyaçlarını söyleyip parasını vermiş birkaç adım atmıştı ki yaşlı adam onu durdurdu. Ardından ona:

‘Evlat biliyor musun? Bugün, ilk siftahımı seninle yaptım’ dedi iç çekerek ‘Bu AVM’ler yapıldıktan sonra bizim işlerimiz azaldı’ dedi üzülerek. ‘Evlat, eskiden burası insan kalabalığından geçilmiyordu. Parası olmayana veresiye verir, deftere yazardık. Bizden veresiye alanlar daha sonra paralarını öderlerdi. Durumu iyi olmayanlardan da hiç almazdık. Oysa AVM’ler öyle mi?’ dedi gözleri hüzünlü bir şekilde ‘Oralara giderken cebin dolu olmalı. Yoksa hiçbir şey almadan çıkmak zorunda kalırsın’ dedi sitem edercesine.

O, öyle haklıydı söylediklerinden dolayı. Hiçbir şey diyemedi genç adam gerçekler karşısında, sadece ‘Evet haklısın amca’ diyebilmişti.

Yaşlı bakkalla konuştuktan sonra aldığı malzemelerle eve döndü genç adam. Ne çok şey almıştı böyle. Onları mutfağa taşıyana kadar kolları çıkmıştı adeta. Neyse ki sonunda taşımıştı.

Aldıklarını bir güzel yıkadıktan sonra yemek yapmaya koyuldu. Yemek pişince sofrayı koyduktan sonra, yaptığı yemeği yemeğe başladı. Yaptığı yemek öyle güzeldi ki yemeğe doyamıyor da bir türlü. Yalnız bir tarafı hep eksikti. Çünkü yalnız yaşıyordu, annesi ve babasını yıllar evvel kaybettiğinden beri yalnız yaşıyordu. Kendisiyle ilgilenen doktoru vardı ama yine de yalnızdı. Yalnız kaldığı dönemlerde, zaman zaman kız arkadaşları olmuş, ama onların hiçbiri ile bir bağ kuramamıştı. Arkadaş oldukları, ya onu terk ediyorlar ya da onların aileleri tarafından reddediliyordu. Bundan dolayı da hep yalnız kalmak zorunda kalmıştı genç adam. Aşk Hikayesi

Ertesi gün aynı bakkala gittiğinde orada bir kızla karşılaştı. O kız öyle saf, öyle duru, öyle masum duruyordu ki ister istemez etkilenmişti genç adam, bir de yaşlı bakkala ‘Baba’ diye hitap ediyordu. Acaba o kız yaşlı bakkalın kızı mıydı?

Onu gördüğü ilk günden beri bir hafta geçmiş ve bu bir hafta içerisinde kızı bir daha görememişti. Onu görmeyi o kadar çok istiyordu ki, ama bu mümkün değildi. Çünkü girişken biri değildi ve bakkalın sahibi olan yaşlı adam kendisini tanımıyordu. Kendisi sadece onun gözünde bir müşteri idi. Gerçi adını öğrenmişti ama bu neyi değiştirirdi ki. O kız sayesinde, şimdiye kadar tatmadığı aşk duygusunu tatmıştı. Bir şekilde kendisini göstermeli ve onunla tanışmalıydı, ama bu nasıl olacaktı. İşte bunu bilemiyordu. Bu bilinmezlik yüzünden de günden güne eriyordu. Sanki aşkından eriyip zayıf düşmüş ona kavuşma ümidi neredeyse kalmamıştı. Üstelik birde eski hastalığı nüksetmişti. Aşk Öyküsü.

Bütün bunlara rağmen, belki o kızı tekrar görebilme ümidiyle bakkalın etrafında tur atıp duruyordu. Yine böyle bir gündü, her gün yaptığı gibi bakkala gidiyor etrafında tur atıyordu. Bir de baktı ki kız evinden çıkmış yürüyordu. Onun arkasından da birkaç serseri onu takip ediyordu. O serseriler, kızın etrafını sorduktan sonra çekiştirmeye başladılar. Bir taraftan da ona:

‘Güzelim nereye nazlanma, korkma, biz sana zarar vermeyiz’ diyorlar kahkaha atıyorlardı. Aralarında onu itip kakıyorlardı.

Kız, çaresizce etrafına bakınıyor, kendisini kurtaracak birileri var mı diye gözleri ile kolaçan ediyordu.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

hikaye, öykü, aşk hikayesi, aşk öyküsü, hikaye aokuma, hikaye arşivleri, hikaye ödevi, hikaye örnekleri, gerçek aşk, bakkal,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu