Aşk Hikayeleriİsmail SamurSizden Gelenler

Aşk Hikayeleri “Kıçı Kırık Tur”

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri  “Kıçı Kırık Tur”

İlk buluşmamızı bugünkü gibi hatırlıyorum. Spor salonundan çıkmıştık. Spor dersi son saatteydi. Bizim okulun spor salonu okul binasından biraz uzakça bir yerdeydi. Herkes giyinmiş evine gitmiş, ben biraz geç kalmıştım. Erkeklerin soyunma odasından çıkarken, kızların soyunma odasının kapısında onu gördüm. Belliki o da giyinirken geç kalmıştı, ama bana sanki beni bekliyormuş gibi gelmişti. Bu yüzden olacak cesaretlenmiştim. Spor salonunun çevresinde tedirgin bir tur atmıştık.

Sağındaydım sağ elinde bir kitap vardı; Solumdaydı, tedirgin sol elim ise cebimdeydi; gözümün içine bakıyordu, çok güzeldi. Ben içimden geçenleri okur diye korkuyor omzuna bakıyordum. Ona uzun bir süreden beri aşıktım, ama aşktan meşkten bahsetmiyordum. Bu anlattığım ilk ve son buluşmamızdı el tutmasız, yıllar sonra “keşke” anımsamalı geçti-gitti..

Az önce önümden geçtiler, bir kız ve oğlan sahilde yürüyorlardı. Kızın elinde bir defter, çocuğun eller ceplerinde, arada rahat 20 cm bir mesafe ya var. Fısır fısır bir şeyler konuşuyorlar. İlk buluşmaları olduğu aleni..

Aradan rahat 55 yıl geçti, kıçı kırık turlamalar da, kızlar da, oğlanlar da, kitaplar da, cepteki eller de, mesafe de aynı. Yine öğrencilik dönemi ve hava güzel.

Sen sen ol, al o defteri elinden, çıkar elini cebinden, tut elini. Baktın kız seslenmiyor sarıl beline, en fazla ne olabilir ki..?? Olsa olsa karizmayı bir günlüğüne çizdirmektir en büyük bedeli.

Keşke dersin sonra bak, benden söylemesi.
 İlişki için ilk tohumların atıldığı ilk gün, insanlar biraz endişeli, biraz muğlak, biraz korkak, biraz ürkektir. İlk defa hoşlanılan insanla birlikte geçirilecek o ilk saatler hiç bir zaman unutulmaz. Hatta ilişkinin ilerleyen safalarında bu günün tarihi sevdiceğimiz tarafından soru olarak gelebilir. Ancak iki taraf henüz çift değilse ve bunun için zemin hazırlamak amacıyla buluşulmuşsa çok dikkatli olmakta, görünüş olarakta, kafa ve muhabbet olarak hazırlanmakta yarar vardır çünkü bu tip randevularda önemli olan her iki tarafından bir şekilde kendini ortaya koyabilmesidir. İlk randevuda önemli olansa kişinin elinden geldiği kadar soğukkanlı fakat bir o kadar da neşeli olabilmesidir. Neşeyi güzel espiriler ve hoş sohbet takip edecektir ki zaten burada önemli olan her iki tarafından biraz gevşeyip hoşça vakit geçirmesidir. Kesinlikle önceden hazırlık gerektirir. Yoksa ilk randevu aynı zamanda son randevu olabilir.

Kasma kendini arkadaşım, kendini kendin gibi sergile o kadar. Bir kız gerçekten seni isterse alır. Olmadı mı üzülme, dışarda sana uygun bir kız daha elbet vardır.

İsmail Samur

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu